kredyt hipoteczny

Kredyt mieszkaniowy ze stałym oprocentowaniem – już jest!

Młode pary małżeńskie chcą dzisiaj mieszkać samodzielne. Nie wszyscy jednak w młodym wieku mają tak od razu pieniądze na pierwsze mieszkanie. Co więc robić w takiej sytuacji? Możliwości jest kilka. Możemy wziąć kredyt, oszczędzać na własne mieszkanie i w międzyczasie wynajmować inne albo mieszkać u teściów albo pojechać na 2-3 lata do pracy za granicę i zarobić szybko na mieszkanie. Najmniej jest dzisiaj zwolenników odkładania na własne mieszkania. Jest o sposób dla cierpliwych.

Jednak w praktyce może wyjść tak, że odkładanie środków będzie tak powolne, że gdy para już będzie mogła kupić mieszkanie nie będzie ono już tak potrzebne, bo dzieci zaraz odejdą z domu. Najwięcej par wybiera kredyt hipoteczny. Zanim weźmiesz kredyt hipoteczny, pamiętaj, aby przeczytać przewodnik po kredytach hipotecznych. Aby go uzyskać trzeba mieć zdolność kredytową i minimalny wkład własny. Aby zwiększyć swoje szanse warto zawczasu pospłacać inne kredyty i znaleźć stabilną pracę. Gdy zdolność kredytowa jest na niskim poziomie trzeba poszukać tańszego mieszkania na peryferiach miasta albo takiego do generalnego remontu. Duża część młodych par nie chce się zadłużać i razem na 2-3 lata jadą do pracy za granicę. Dzięki temu po tym czasie można mieć własne mieszkanie w Polsce i nie martwić się ratami do spłaty.

Jeden z najbardziej liczących się na scenie finansowej i jeden z największych polskich banków zaoferował właśnie produkt, którego do tej pory w kraju nie było, a na który wszyscy kredytobiorcy z utęsknieniem wyczekiwali.

Kredyt ze stałym oprocentowaniem

Mowa tutaj o kredycie mieszkaniowym ze stałym oprocentowaniem. Oznacza to, że ubiegający się o kredyt hipoteczny będą mieli gwarancję stopy oprocentowania, a nie jak do tej pory, zmienne wyliczenia w oparciu o zmieniające się co 3, 6, 12 miesięcy wartości WIBOR. Na razie bank zaproponował takie udogodnienie przez pięć pierwszych lat spłaty, ale w dalszym ciągu jest to krok milowy w polskiej bankowości. Dodatkowo ci, którzy umowy kredytowe mają już podpisane, będą mogli dokonać w nich zmiany i również przez pięć lat spłacać kredyt w stałym oprocentowaniu.

Aby dorównać tej konkurencyjnej ofercie, kolejne banki z pewnością pójdą w ślady pioniera. Oznacza to wejście warunków kredytowych na o wiele bezpieczniejszy poziom. Na pewno nowy produkt ośmieli potencjalnych kredytobiorców i uczyni kredyty hipoteczne bardziej przyjaznymi i dostępnymi dla odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.